מאמרים


(לחיצה על כותרת המאמר מובילה למאמר עצמו)

אבחון מיאסטניה

A systematic review of diagnostic studies in myasthenia gravis. Michael Benatar
 Neuromuscular disorder  16, 2006

מאמר סקירה מצויין, שבוחן את הבדיקות המקובלות לאיבחון מיאסטניה. נמצאו 20 מאמרים לפיהם נעשתה הערכה של מידת הדיוק של מבחן הקרח, מבחן טנסילון, רמת נוגדנים לרצפטור לאצטיל כולין ובדיקות אלקטרופיזיולוגיות (RNS  ו SFEMG). במאמר זה לא הייתה התייחסות לבדיקות נוגדנים אחרות.  כל בדיקה נבחנה לפי רמת הרגישות שלה (כלומר מה הסיכוי שהבדיקה תהיה חיובית כאשר המחלה קיימת) ומידת הסגוליות שלה (כלומר מה הסיכוי שתהיה תשובה חיובית כאשר אין מחלה) שביחד נותנות את יכולת הניבוי החיובי והשלילי של הבדיקה. נמצא, כי רוב הבדיקות היו בעלות רמת רגישות וסגוליות גבוהה. אך יחד עם זאת, הסתמכות על בדיקות אובייקטיביות בלבד עלולה להביא לתת-אבחון של מספר משמעותי של חולים.

טיפול במיאסטניה

Immunoglobulin treatment in refractory myasthenia gravis. Achiron et.al  
Muscle and Nerve 2000

מחקר לא מבוקר, שבו נבדקה היעילות של טיפול באימונוגלובולינים בחולים עם מחלה קשה שלא נצפה אצלם שיפור למרות טיפול בסטרואידים, אימורן וציקלוספורין. המחקר נעשה על 10 חולים עם מעקב של שנה. כאשר ניתן טיפול באימונוגלובולינים במינון של 400מ"ג לק"ג ליום במשך 5 ימים, עם טיפול נוסף במינון זה כל 6 שבועות. אצל כל החולים נצפה שיפור משמעותי תוך 4-8 ימים שנמשך לאורך כל תקופת המעקב של המחקר.

היסטוריה של המחלה

Some discoveries on Myasthenia Gravis: The background. Mary B. Walker


המאמר נכתב על ידי מרי ווקר (זו שגילתה את הטיפול בפרוסטיגמין) בו היא מתארת את התופעה המוכרת בשם mary walker phenomenon. ניפוח מד לחץ דם תוך הפעלת היד, גורמת לחולשה כללית ניכרת ופטוזיס זמן קצר לאחר שחרור הלחץ.

כל התכנים המובאים באתר הזה הם למטרות מידע כללי בלבד ואין לראות בהם ייעוץ רפואי או המלצה או להסתמך עליהם בכל צורה שהיא. האחריות לשימוש בהם היא על הגולשים ועל דעתם בלבד.